Targi Mieszkaniowe – dlaczego warto na nich się pojawić?

Targi Mieszkaniowe Wrocław to idealna okazja, aby w jednym miejscu i o jednym czasie, porównać oferty konkurujących ze sobą firm deweloperskich, oszacować swoje zdolności kredytowe i zasięgnąć rady ekspertów. Aby jednak czas spędzony na targach był bobrze wykorzystany, warto się do nich odpowiednio przygotować.

Targi Mieszkaniowe Wrocław to obecnie największa i najlepsza impreza branżowa organizowana w Klubie Biznesowym stadionu Tarczyński Arena Wrocław. Ponad 60 stoisk wystawowych deweloperów, pośredników finansowych, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz projektantów.

Gdybyśmy chcieli porozmawiać z przedstawicielem każdego z nich i dodatkowo wysłuchać darmowych wykładów, wówczas musielibyśmy przeznaczyć na „targowanie” kilkanaście godzin. A jeśli dodamy do tego konieczność oczekiwania na rozmowę i czas potrzebny na przemieszczanie się po szczelnie wypełnionym obiekcie targowym, może się okazać, że dwa dni to zbyt mało, aby zapoznać się z aktualną ofertą rynkową.

Zastanów się jakiej nieruchomości szukasz…
Wysoki standard, mieszkanie blisko terenów zielonych, dobry dojazd do centrum, a może dom z pięknym ogródkiem na peryferiach miasta? Każdy kupujący nieruchomość ma swoje preferencje dotyczące przyszłego mieszkania. Warto je spisać i na tej podstawie filtrować oferty poszczególnych deweloperów. Być może pod wpływem licznych rozmów z ekspertami zmienisz zdanie, ale to nic złego. Dopiero budujesz wiedzę na temat zakupu nieruchomości i wszystko może się wydarzyć… po to są Tragi!

Nie sugeruj się ceną jednostkowa za mkw…
Wielkości, lokalizacji czy standardu wykończenia szukanego mieszkania raczej nie uda nam się zmienić. Jednak cena, na etapie wyboru nieruchomości, jest elementem dość względnym. Wielu deweloperów ma bardzo zróżnicowane ceny na poszczególnych inwestycjach – uzależnione od atrakcyjności i wielkości lokalu. Różnice mogą dochodzić nawet do kilkunastu procent!

W obecnych czasach deweloperzy coraz częściej dopuszczają możliwość zmiany cen, a także oferują coraz więcej ciekawych promocji. Formuła Targów Mieszkaniowych pozwala im w bardzo wygodny sposób czasowo obniżać ceny. To idealna okazja na mocne negocjacje!

Pamiętaj!
Zakup nieruchomości to spory wydatek i bardzo często inwestycja na całe życie, dlatego warto powierzyć swoje zaufanie i pieniądze sprawdzonym partnerom. 

Jak zweryfikować dewelopera? Można sprawdzić, jak długo funkcjonuje na rynku, ile inwestycji zrealizował, czy posiada branżowe certyfikaty oraz … jak prezentuje się jego stoisko na tle konkurencji 🙂
Poważny partner na Targach, to nie tylko piękne hostessy oraz indywidualna zabudowa, ale przede wszystkim zaangażowani i kompetentni pracownicy obsługujący stoisko. 

Dopytuj, rozmawiaj i buduj wiedzę…
Targi Mieszkaniowe Wrocław to dobry czas, aby zweryfikować komunikaty reklamowe publikowane przez deweloperów w mediach. Przygotuj listę „ciężkich” i niewygodnych pytań do przedstawiciela handlowego. Zapytaj nie tylko o inwestycję, części wspólne i technologie budowania ale również o najbliższe otoczenie całego osiedla, wówczas będziesz miał pewność, że rozmowa będzie konkretna i rozwieje ewentualne wątpliwości dotyczące zakupu upatrzonego mieszkania. W przeciwnym wypadku skończy się na powtarzaniu komunikatów, jakie znamy już z przekazów reklamowych i w efekcie nie dowiemy się niczego nowego.

Kuj żelazo póki gorące…
Jeśli któraś oferta spełni nasze oczekiwania, warto zadbać o to aby ktoś inny Cię nie ubiegł. Jeśli to możliwe, to jeszcze na Targach złóż pisemną rezerwację i umów się na oględziny wybranego lokalu. Będzie to również dodatkowy test wiarygodności dewelopera. Jeśli nie będzie przygotowany na tak konkretne i szybkie działania kupującego… to zapewne nie powinieneś zaprzątać sobie nim głowę 🙂

Czego nie robić na Targach Mieszkaniowych…
W czasie targów zdecydowanie nie warto negocjować szczegółowych zapisów umowy – na to przyjdzie czas w trakcie spotkania w biurze sprzedaży. Taką umowę radzimy skonsultować z prawnikiem. Dodatkowy koszt w skali całej transakcji to zupełnie nieznacząca kwota, a może uchronić Cię przed sporymi problemami.

Nie śpiesz się! Nie odkładaj wizyty na ostatnie 30 minut przed zamknięciem Targów. Skorzystaj z darmowych wykładów ekspertów z dziedziny nieruchomości, kredytów, projektowania.

Zbuduj wiedzę, zweryfikuj dewelopera i dopiero wtedy podejmuj decyzje o zakupie wymarzonej nieruchomości!

Powodzenia!